Zrównoważony rozwój – na to stawiają Cukry Nyskie!

Małe kroki znaczą wiele!

Spółdzielnia Pracy Cukry Nyskie wychodzi naprzeciw współczesnym wyzwaniom, podejmując zdecydowane działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej firm uznaje konieczność zmiany swoich praktyk na bardziej ekologiczne i odpowiedzialne społecznie, Cukry Nyskie stawiają sobie ambitne cele. Firma skupia się nie tylko na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, ale także na minimalizowaniu swojego wpływu na środowisko oraz promowaniu dobrostanu zwierząt. Zrównoważony rozwój stał się nieodłącznym elementem naszej działalności, co manifestuje się poprzez podejmowanie konkretnych działań mających na celu redukcję emisji CO2, ograniczenie zużycia zasobów naturalnych oraz promowanie etycznych praktyk w produkcji.

Wycofanie jaj z chowu klatkowego

Jako część swojej strategii zrównoważonego rozwoju, Cukry Nyskie całkowicie wycofały jaja z chowu klatkowego. To kolejny krok w kierunku bardziej etycznej produkcji. Zamiast stawiać na konwencjonalne metody, firma pragnie działać z poszanowaniem dla zwierząt.

Instalacja fotowoltaiki

W kwietniu 2023 roku Cukry Nyskie zainstalowały panele fotowoltaiczne na dachu swojego magazynu wyrobów gotowych. Ta inwestycja nie tylko przyczyniła się do zmniejszenia emisji CO2 o 33 tony (04.23-04.24), ale również stanowi przejaw zaangażowania firmy w wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu Cukry Nyskie nie tylko zmniejszyły swój wpływ na środowisko, ale również podjęły krok w kierunku niezależności energetycznej. Ekwiwalent za tę zmianę, to prawie 1000 drzew!

Recykling

Cukry Nyskie podejmują także działania na rzecz ochrony środowiska poprzez recykling odpadów. W ramach swojej działalności firma aktywnie segreguje odpady oraz organizuje kampanie edukacyjne w zakresie ochrony środowiska. Spółdzielnia ogranicza ilość odpadów trafiających na składowiska i wspiera zrównoważony rozwój społeczności lokalnej. To kolejny krok w stronę troski o środowisko naturalne, który doskonale wpisuje się w działania Cukrów Nyskich.

autor: Spec. ds. marketingu Emilia Job 

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie i w obrębie domen: https://c-n.eu/ są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.
Kontakt w sprawie treści: e.job@cukrynyskie.com.pl

Powrót

Galeria zdjęć